Edebiyat dergileri ve yayınevleri arasında uluslararası bir kültürel değişim platformu oluşturan Review Within Review projesinin 11. Uluslararası Festivali “Review Within Review 2014”, 26- 28 Ekim tarihleri arasında Apokalipsa kuruluşunun evsahipliğinde Slovenya’nın Škocjan, Sežana, Lokev, Štanjel gibi çeşitli bölgelerinde gerçekleşti. Proje Orta ve Güneydoğu Avrupa’dan gelen yazar ve yayıncıların arasında yaratıcı işbirliği oluşmasına önayak olarak, başta daha küçük uluslarınki olmak üzere, birçok kültürün tanıtımını ve bütünleşmesini sağladı.

Festivalde uluslararası okumalardan ödül törenlerine, yeni yayınların tanıtımından çeşitli workshoplara kadar birçok etkinlik yer aldı. Program kapsamında, çeşitli sosyal aktivitelerin yanı sıra, bu yıl da uluslararası yayıncılar toplantısı gerçekleştirildi. Dergi ve kitap yayınlarının tanıtılarak uluslararası kültür arenasında yeni yaratıcı tasarımların doğmasını amaçlayan toplantı, kültürlerarası etkileşime yeni olanaklar sağlamıştır.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da etkinliğe, 12 ülkeden yaklaşık 50 editör, yazar, şair ve sanatçı katıldı. 13 yıl önce kurulan RwR ağında Tekstualia (Polonya), Protimluv (Çek Cumhuriyeti), Ars (Monte Negro), Jelenkor (Macaristan), Akt (Sırbistan), Cvet Šljive (Sırbistan), Arca (Romanya), Enter (Slovak Cumhuriyeti), Vlna (Slovak Cumhuriyeti), Apokalipsa (Slovenya), Poet (İngiltere), Yasakmeyve (Türkiye), Literatur und Kritik (Avusturya), Tema (Hırvatistan), Blesok (Makedonya) bulunuyor. Ülkemizi temsilen, Yasakmeyve dergisi adına Enver Ercan ve Gülce Başer’in yer aldığı etkinliklerde, edebiyat, kültür ve yayıncılık dünyasından birçok önemli temsilci ağırlandı.