ÖNEMLİ DUYURU;
A K A D E M İ  Ö D Ü L L E R İ 'NE KATILIM SÜRESİ DOLMASINA RAĞMEN HER ÜÇ DALDA DA DOSYA GELMEYE DEVAM EDİYOR. YETERLİ DUYURU YAPMADIĞIMIZDAN YAKINAN KATILIMCILARI KIRMAMAK İÇİN KATILIM SÜRESİNİ 31 0CAK'A KADAR UZATMA KARARI ALDIK.

Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisince düzenlenen Akademi Ödülleri “Şiir”, “Çeviri Şiir” ve “Şiir İncelemesi” olarak 3 dalda verilecektir.
Her üç dalda da ödül verilen dosyalar Komşu Yayınları’nın Yasakmeyve dizisinde yayımlanacaktır.
Ödül alan çalışmalar dışındaki nitelikli dosyalar da yine aynı yayınevi ve Yasakmeyve şiir dergisinde farklı biçimlerde değerlendirilerek desteklenecektir.
(Çeviri Şiir Ödülü’nde, bu yıl yalnızca İngilizceden yapılmış çeviriler değerlendirilecektir.)
Ayrıca her yıl şiire emek vermiş bir ustaya “Büyük Usta Onur Ödülü” ve farklı bir ülkeden seçilecek bir şaire “Şiir Dostluk Ödülü” verilecektir.
Şiir Ödülü’ne 35 yaşından gün almamış kişiler katılabilir, diğer iki dalda ise yaş sınırlaması yoktur.
Ödüle son katılma tarihi 31 OCAK 2017’dir. Ödüllerin ilki 2017 yılında 21 Mart Dünya Şiir Günü’nde sahiplerine bir etkinlikle sunulacaktır.
Ödüle katılacak kitap bütünlüğü taşıyan çalışmalar 6 nüsha dosya ve 1 cd’ye yüklenmiş biçimde, katılımcının yaşam öyküsü ve iletişim bilgileri eklenmiş olarak Komşu Yayınları, İskele Sokak, Alibey Ap. No: 54 Daire: 4, Kadıköy, İstanbul adresine, Akademi Ödülü için olduğu belirtilerek kargo ile gönderilecektir.
Katılan dosyalar iade edilmeyecektir.


Seçici Kurul: Enver Ercan, Haydar Ergülen, Tozan Alkan, Gülce Başer, Mete Özel, Nilay Özer ve Erkut Tokman.